zdieľať

Suché potraviny

3-1-1-kava-original

KÁVA

Pokiaľ chceme konzumovať mletú kávu, presypeme ju z pôvodného obalu do uzatvárateľnej tmavej dózy alebo pohára a uložíme ju na suchom a chladnom mieste. Tak vydrží jej aróma najdlhšie. Kávu môžete skladovať tiež v chladničke, ale len vtedy, ak je pohár pevne uzatvorený a nedostane sa doň vlhkosť.

3-1-2-mouka-original

MÚKA

Múku a podobné sypké produkty je dobré presýpať z pôvodného obalu do uzatvárateľného pohára. Často sa v ňom totiž môžu vyskytovať zárodky škodcov, ktoré sa potom rýchlo rozšíria i do ostatných skladovaných potravín.

3-1-3-chleb-original

CHLIEB

Kvalitný chlieb má tvrdšiu kôrku, ale vo vnútri je vláčny. Najlepším spôsobom, ako ho udržať čerstvý, je zabaliť ho do čistej utierky (neperte ju v aviváži) a vložiť do chlebníka. Môže tak dýchať a neplesnivie. Ak k tomu pridáte rozkrojené jablko alebo ošúpaný zemiak, vydrží dlhšie. Pokiaľ viete, že chlieb nespotrebujete včas, vložte ho nakrájaný do mrazničky v plastovej dóze.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Ako ušetriť pri varení

Varenie je radosť, ale aj v kuchyni sa občas dosť plytvá.
Viac informácií

3-1-4-konzervy-original

KONZERVY

Konzervy skladujeme pri teplote maximálne do 20 °C na suchých a vzdušných miestach. Pre mäsové konzervy platí, že nižšie teploty sú na skladovanie vhodnejšie. Najlepšie je konzervu skonzumovať v prvej tretine jej minimálnej trvanlivosti. Po otvorení ju musíme dať do chladničky a rýchlo spotrebovať. Pozor na chladené produkty, ktoré sa musia skladovať v chladničke a mohli by ste ich ľahko zameniť za trvanlivé konzervy.

Produkty

zdieľať

Ako predchádzať vzniku odpadu

Čím menej odpadu budeme mať doma, tým menej sa oň budeme musieť starať. Je to jednoduchá rovnica.

Viac informácií

Kompostovanie je moderné

Doma vyprodukujeme množstvo materiálu, ktorý by sme do koša hádzať nemuseli. Zriaďte si kompost, ktorý má množstvo výhod. Môžete ho mať i doma.

Viac informácií

PANI HORVÁTHOVÁ UŽ NEBUDE
VYHADZOVAŤ PENIAZE

Pani Horváthovej bolo vždy ľúto, keď musela vyhadzovať jedlo.
Uvedomila si, že každý mesiac vyhodí do koša veľké množstvo peňazí.

Celý príbeh