zdieľať

Ako ušetriť pri umývaní riadu

Umývanie riadu pod tečúcou vodou sa neoplatí. Plytvá sa vodou i peniazmi. Viete, že pri umývaní pod tečúcou vodou sa spotrebuje až 120 litrov vody? Oproti 49 litrom pri umývaní v dreze a len 10 litrom pri umývaní v umývačke.

  • Umývačku riadu spustite, až keď je plná.
  • Pokiaľ umývačku nemáte a nechcete si ju v budúcnosti zakúpiť, vyskúšajte naše doplnky k drezu, ktoré vám pomôžu umývať riad úspornejšie.
  • Vyberte si energeticky úspornú umývačku riadu s európskym označením A+ alebo A++.
  • Perlátor je malé šikovné zariadenie na konci batérie. Batéria s perlátorom mieša vodu so vzduchom, a tým sa znižuje spotreba vody až o 50 %. Nižší tlak v kohútiku si zrejme ani nevšimnete, ale určite vás potešia nižšie účty za vodu.
  • Cez kvapkajúci kohútik môžu každý deň pretiecť až desiatky litrov vody – to by vás mohlo vyjsť dosť draho.
  • Pri umývaní ovocia a zeleniny zachyťte vodu prostredníctvom príslušenstva BOHOLMEN (alebo použite misku). Zachytenú vodu potom môžete použiť napríklad pri polievaní kvetov. 

Produkty

zdieľať

Ako správne triediť odpad

Pokiaľ už nejaký odpad u vás doma vznikne, poďme si ukázať, kam a ako ho správne triediť.

Viac informácií

Ako začať s pestovaním doma

Pestovanie na balkóne či terase nie je vôbec žiadny problém. Stačí vám zabezpečiť si pár základných vecí a môžete sa do toho pustiť.

Viac informácií

Zoznámte sa s perlátorom

Batérie s perlátorom miešajú vodu so vzduchom, a tým znižujú spotrebu vody až o 50 %. Nižší tlak v kohútiku si navyše ani nevšimnete.

Zistite, ako ešte viac ušetriť pri umývaní riadu